Prawie „dźwignęła” podium mistrzostw Polski

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Katarzyna Sekuła była tuż za podium. Ale to ją tylko motywuje do jeszcze cięższej pracy. Fot archiwum zawodniczki/Jarek Popielarczyk

Katarzyna Sekuła z Mrągowa była krok od podium Mistrzostw Polski w Kettlebell, rozgrywanych w miniony weekend w Łodzi.Na co dzień pracuje w jednej z mrągowskich aptek, jest mamą dwójki nastolatków. Jak sama mówi o sobie jest „kobietą po różnych życiowych przejściach”. – Chciałam odnaleźć swoje miejsce, gdzieś rozładować stres. Padło na kettle w Centrum Kettlebell Mrągowo, bo tak naprawdę nie wiedziałam co to jest i jak można z tym ćwiczyć, a trener Kamil Kwiatek sprawiał wrażenie profesjonalisty. I tak w rzeczywistości jest – mówi z przekonaniem pani Kasia. – Szybko zobaczyłam fajne efekty. Przede wszystkim znikły różne bóle towarzyszące mi odkąd pamiętam. Pojawiła się ładniejsza sylwetka, proste plecy, lepsza jakość snu, koncentracja i kondycja. I tak zostałam.

Mrągowianka ma już za sobą udział w kilku dużych imprezach sportowych. W 2017 roku zajęła 13. miejsce w Mistrzostwach Polski Hardstyle Kettlebell. Rok później była już trzecia. Wzięła też udział w zawodach TSC – Tactical Strength Challenge w Krakowie. W trzech bojach wywalczyła 3. miejsce w Polsce.

W marcu tego roku Katarzyna Sekuła zajęła 1. miejsce w kategorii PRO w Zawodach Kettlebell w Ełku, a w Łodzi była tuż za podium. – To były chyba najbardziej wymagające mistrzostwa pod względem przygotowania technicznego. To dla mnie kilka miesięcy ciężkiej pracy i poświecenia. Zawodnicy wyłonieni zostali spośród zgłoszeń napływających z całej Polski. Znaleźć się „dziesiątce” zawodników z danej kategorii to już nie lada wyczyn i zaszczyt. Ostatecznie zajęłam 4. mocne miejsce w Polsce, co jedynie mobilizuje mnie do dalszej pracy i poprawienia wyników w przyszłym roku.

Sportsmenka z Mrągowa nie ukrywa, że  ciężary kulowe i treningi według metodyki Strong First wciągnęły ją na tyle, że za namową trenera postanowiła zrobić kurs instruktorski i obecnie jest instruktorem StrongFirst SFG1 w Centrum Kettlebell Mrągowo.

Marek Szymański
m.szymanski@nowiny24.net