Premiera płyty „First to sin” zespołu Fumez w Wiraż Pubie

W bartoszyckim klubie „Wiraż Pub”, w piątek 27 września zagra elbląski zespół Fumez. Będzie promował swój pierwszy LP „First to sin”. 

Fumez to Ciężki Rock and Roll… dziki i bezkompromisowy, ociekający testosteronem, nasączony oparami seksu i benzyny. Muzyka zespołu to mieszanka naturalnie płynących ciężkich melodii i gorzko-słodkich tekstów, o silnym zabarwieniu emocjonalnym. Zarówno w powolnych wypełnionych pożądaniem, jak i szybkich energetycznych piosenkach Fumez zawsze jest szczere, co publika może odczuć z łatwością.

Zespół FUMEZ powstał w 2015 roku w Elblągu. Od pierwszej próby między muzykami pojawiła się rzadka chemia która sprawiła, że tworzenie nowego materiału nigdy nie było wysiłkiem.

w 2016 roku wyszła pierwsza EP-ka zespołu, zarejestrowana w Gdańskim VSG studio, gdzie produkował ją Jarosław Turbiarz z Golden Life. Zespół współpracował także z „Ojcem Polskiego Videoklipu”. Janem „Yachem” Paszkiewiczem, który stworzył klip do singla „Trzewia”.

Zespół jest Laureatem licznych przeglądów i festiwali, m.in.: (Nagroda Publiczności ERE 2016 Elbląg, I miejsce w Rockmania 2017 Bielawa, II miejsce w Open Music 2017 Brodnica, I Miejsce w Goworowo na Rockowo 2017), Fumez miał okazję dzielić scenę z kapelami takimi jak Coma, Myslovitz, Clock Machine, Trzynasta w samo południe czy Cochise.
w 2018 roku Fumez ruszyło

w własną trasę koncertową „Inhale or die tour”, która trwała trzy miesiące i w ramach której zagrał w 16 miastach w całej Polsce. Poza trasą grali, także na festiwalach w Bułgarskim Balchik’u i Ukraińskim Tarnopolu.

Materiały promocyjne zespołu