Fachowcy od fałszywych dokumentów spotkali się w kętrzyńskiej jednostce

Eksperci Badań Dokumentów spotkali się w Kętrzynie w dniach 18-19 września. Fot. archiwum CS W-MOSG

Dwa dni – 18 i 19 września – w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie trwała rzeczowa dyskusja Ekspertów Badań Dokumentów nad aktualnymi problemami związanymi z bezpieczeństwem dokumentów publicznych.


Coroczne spotkania ekspertów kryminalistyki zajmujących się problematyką fałszerstw dokumentów w tym roku urozmaiciły swoją formułę do jeszcze bardziej aktywnej dyskusji i wymiany informacji. Warsztatowy charakter spotkania pozwolił na aktywną pracę 25 ekspertów z zakwestionowanymi dokumentami. Dał również możliwość między innymi dokładnej analizy najnowszych przypadków fałszerstw dokumentów tożsamości RP, najnowszych wiz Schengen, dokumentów komunikacyjnych Ukrainy, a także dokumentów stanu cywilnego. Na uwagę zasługuje też zaprezentowana uczestnikom warsztatów przekrojowa charakterystyka arabskich dokumentów tożsamości, w kontekście posługiwania się nimi przez przedstawicieli tzw. Państwa Islamskiego.

Eksperci zaproszeni do udziału w warsztatach, na co dzień realizują swoje zadania pełniąc służbę m.in.: w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, policji czy Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Najliczniejsze grono wśród uczestników warsztatów stanowili jednak funkcjonariusze Straży Granicznej.

Przyjęta formuła spotkania dała również sposobność do zapoznania się z najnowszą ofertą urządzeń przeznaczonych do weryfikacji autentyczności dokumentów, połączoną z ich pokazem oraz praktyczną pracą na wielu z nich. Uczestnicy mieli więc okazję przetestować i ocenić możliwości urządzeń oraz poznać parametry prezentowanego zaplecza badawczego.

źródło: CS W-MOSG

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.