Piłka skopana. Sprawdź kto z kim gra

Piłka nożna to fenomen. W Polsce jest mnóstwo sportów, w których odnosimy sukcesy na miarę europejską, a nawet światową – mimo to i tak najchętniej patrzymy na… boiska, na których „w gałę” grają nasi znajomi, bracia, wujkowie a niekiedy ojcowie. Zapraszamy na zapowiedź ligowych zdarzeń w regionie.


Przegląd boiskowych gier zaczynamy od klasy najwyższej w naszym zasięgu – forBET IV ligi. W sezonie 2019/2020 w rozgrywkach grają trzy interesujące nas drużyny – MKS Mrągowia (10. miejsce w tabeli) po świetnym początku obniżyła loty. W sobotę 21 września (godz. 16) mrągowianie podejmują u siebie Mazur Ełk i są faworytem spotkania. Rywale zajmują obecnie przedostatnią pozycje w tabeli, ale podopieczni trenera M. Niedziółki nie mogą ich zlekceważyć. Także w sobotę (godz. 16) w Korszach tamtejszy MKS (12. miejsce w tabeli) podejmuje Warmię Olsztyn. Drugi reprezentant powiatu kętrzyńskiego w tej klasie rozgrywkowej – Granica Kętrzyn (11. miejsce w tabeli) – zagra z rezerwami Stomilu Olsztyn. Mecz rozegrany zostanie na stadionie KKS, ale to Stomil II będzie jego gospodarzem.

Klasę niżej liderem nadal jest Żagiel Piecki, drugie miejsce zajmuje Łyna Sępopol, a na trzecim są Orlęta Reszel (ostateczna decyzja o walkowerze w meczu Błękitni Pasym – Rominta Gołdap jeszcze nie zapadła). W 8. kolejce klasy okręgowej, zaplanowanej na bieżący weekend najciekawiej zapowiadają się chyba pojedynki Żagla z Kłobukiem Mikołajki (derby powiatu – niedziela, godz. 15) oraz „mecz na szczycie”, w którym Orlęta podejmą Łynę (sobota, godz. 16). Poza tym na Victorię Bartoszyce (9. miejsce w tabeli) czeka w Wielbarku Omulew (mecz w sobotę, godz. 16.30), a na Cresovię Górowo Iławeckie (15. miejsce w tabeli) SKS Szczytno (niedziela, godz. 16). Mecz u siebie zagra natomiast Wilczek Wilkowo (10. miejsce w tabeli), który podejmie zawsze silną Romintę (sobota, 16.30).

W A-klasie po pięciu seriach z kompletem punktów na czele tabeli jest Jurand Barciany. W sobotę drużyna ta zagra u siebie z GKS Szczytno (godz. 16). Reprezentująca powiat mrągowski Fala Warpuny (8. miejsce tabeli) zagra u siebie z innym GKS-em – tym z Dźwierzut (sobota, godz. 16). Obydwie drużyny mają na koncie po trzy zwycięstwa i to starcie będzie bezpośrednio decydowało o tym, kto w rozgrywkach będzie wyżej, a kto niżej. Chyba najsłabiej prezentuje się spotkanie Reduty Bisztynek (11. miejsce w tabeli) z trzecim od końca Orłem Czerwonka (sobota, godz. 16). W tym meczu stawką jest to, która z drużyn zdobędzie swoje pierwsze punkty. Obie dotychczas zachowały czyste konto. A może będzie podział punktów?

Klasa-B to kolejne piłkarskie emocje. Wiceliderem „naszej” grupy I z dorobkiem 9. punktów jest Salęt Boże. W 5. kolejce Salęt jedzie do Wygryn, gdzie zagra z lokalną Fortuną (sobota, godz. 16). Z tym rywalem swoje pierwsze punkty w historii zdobyła druga ekipa z pow. mrągowskiego – KS Juksty Muntowo (7. miejsce w tabeli). To absolutny debiutant na piłkarskiej mapie. Zespół prowadzony przez trenera Roberta Daniszewskiego w roli gospodarza zagra na bocznym boisku Mrągowii z Warmianką Bęsia (niedziela, godz. 15). Mecz u siebie z Pogonią Ryn zagra też Victoria II Bartoszyce (6. miejsce w tabeli – niedziela, godz. 15). Kolejkę uzupełnia mecz na szczycie. Lider Olimpia Miłki podejmuje trzecią w rozgrywkach Ronę 03 Ełk. Pauzuje Szansa Reszel (4. miejsce w tabeli).

Marek Szymański
m.szymanski@nowiny24.net