Weekend należał do pięściarzy LKS Niedźwiedź!

Z Mistrzostw Polski Młodzików w Łomży zawodnicy LKS Niedźwiedź przywieźli dwa złote medale i jeden srebrny. Fot. archiwum klubu

Świetnie w ostatnich dniach lata wypadli pięściarze LKS Niedźwiedź Kętrzyn. W Mistrzostwach Polski Młodzików rozgrywanych w dniach 16-21 września w Łomży zdobyli dwa złote medale i jeden srebrny. Z taką samą zdobyczą wracają z Łotwy z Miedzynarodowego Turnieju Olaine Cup 2019.

W Łomży odbywały się zawody o miano najlepszego młodzika w Polsce. W turnieju wzięło udział 155. zawodników z 68. klubów całej Polski. Kętrzyński klub reprezentowało trzech zawodników.

Zawodnicy LKS Niedźwiedź spisywali się w turnieju rewelacyjnie. Dość powiedzieć, że z ośmiu swoich pojedynków wygrali aż siedem. Złoto w wadze 44,5 kg zdobył Dominik Jędrej, a Igor Przybyła w kategorii 76kg. Ze srebrnym medalem z MPM wraca Olaf Posoch, który w wadze 54 kg sprawił swoim opiekunom sporą niespodziankę.

Drużynowo kętrzyński Niedźwiedź zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z gospodarzami. Warto jednak podkreślić, że nasz klub reprezentowało trzech zawodników, gospodarze natomiast wystawili dziesięciu pięściarzy.

W weekend pięściarze LKS walczyli także na arenie międzynarodowej. W łotewskim mieście Olaine, gdzie rozgrywano międzynarodowy turniej bokserski starsi zawodnicy powtórzyli sukces młodzików. Hubert Wardak i Aleks Snacki zostali mistrzami Olaine Cup 2019, zaś Filip Bednarczyk po zaciętym pojedynku przegrał finał z mistrzem Irlandii.

Zawodnicy LKS Niedźwiedź za wsparcie dziękują firmie MTI-Furninova.