Z grzybów trafił na rosyjską granicę

Fot. archiwum W-MOSG

66-letni mieszkaniec gminy Korsze na długo zapamięta swoja ostatnią wyprawę na grzyby. Mężczyzna zabłądził w lesie, po długiej wędrówce torami trafił do… Rosji.22 września tuż po godzinie 7. rano służby rosyjskie przekazały informację funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Barcianach o zatrzymaniu obywatela Polski. Okazało się, że dzień wcześniej mieszkaniec gminy Korsze wybrał się rowerem do pobliskiego lasu na grzybobranie. Podczas zbierania grzybów zgubił się, a kiedy próbował odnaleźć drogę powrotną zastała go noc.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego. Od miejsca, gdzie pozostawił rower przeszedł około 20 km i dotarł w rejon Barcian. Gdy zobaczył tory, myślał, że dotrze nimi do Korsz. Po przekroczeniu granicy państwowej został jednak zatrzymany przez Rosjan. Dyżurny Strażnicy Żeleznodorożnyj poinformował o zdarzeniu polską Straż Graniczną. Rosjanie przekazali grzybiarza funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Barcianach. 66-latek cały i zdrowy wrócił do swojego domu.

Sezon grzybowy w pełni, dlatego po raz kolejny apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie leśnych wycieczek, czy grzybobrania.

źródło: W-MOSG

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.