Pojechali świętować, a wytańczyli podium

Fot. archiwum prywatne/Piotr Frąckiewicz

W miniony weekend grupa Butterfly Crew z Krynicy Zdroju obchodziła 20-lecie swojej działalności. W ramach urodzin odbył się znakomity turniej taneczny, w którym uczestniczyła też młodzież z Kętrzyna.


Pasja taneczna może rozwinąć naszą osobowość w wielu pozytywnych aspektach. Tancerze, mimo rywalizacji na turniejach, często ze sobą współpracują, zapraszają do wspólnych projektów. Świat taneczny od kuchni pokazuje chociażby film, który powstał z okazji 20-lecia założenia grupy tanecznej Butterfly Crew. Z grupą tą młodzież z Kętrzyna zrealizowała wiele wspólnych projektów. Tancerze z Kętrzyńskiego Centrum Kultury wielokrotnie odwiedzali Krynicę Zdrój, by skonfrontować umiejętności m.in. na „Bitwie Górskiej” – turnieju organizowanym przez instruktorów grupy.

Młodzież z Kętrzyna i Krynicy Zdroju wspólnie zrealizowała wiele wyjazdów zagranicznych (niemiecki Hamburg, łotewskie miasto Daugavpils, Vladimir w Rosji, czy słowacka Bańska Bystrzyca). Tańczących „Górali” gościliśmy również wielokrotnie na naszej ziemi – mówi Piotr Frąckiewicz, „guru” kętrzyńskich tancerzy.

Podium w kategorii do lat 16 wywalczył Kacper „Myśliwy” Myśliwiec zdobywając pierwsze miejsce. W kategorii dorosłych najlepszy był Tomasz „Chorzel” Chorzelewski, a trzecie miejsce zdobył Oskar „Lil Drill” Świder. Gratulujemy zwycięzcom.

pf