Spełnione marzenia, czyli przedszkolaki z SOSW Kętrzyn za kierownicą radiowozu

Możliwość włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie sprawiła dzieciom największą frajdę. Fot. KPP w Kętrzynie

W ramach projektu edukacyjnego „Poznajemy zawody” przedszkolaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie i zapoznały się z zawodem policjanta.


Policjanci już kolejny raz spotkali się podopiecznymi i pracownikami kętrzyńskiego SOSW. – Tym razem spotkanie z grupą przedszkolaków odbyło się w budynku komendy – mówi Anna Baluta, rzecznik kętrzyńskiej policji. – W trakcie spotkania funkcjonariusze opowiedzieli o swoim zawodzie i zaprezentowali sprzęt policyjny, wykorzystywany w codziennej służbie. Dzieci miały okazję usiąść za kierownicą oznakowanego policyjnego motocykla oraz radiowozu.


Jak się okazało to właśnie możliwość włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie sprawiła dzieciom największą frajdę. Przez te kilkanaście minut siedzenia za kierownicą radiowozu dzieci mogły spełnić swoje marzenie i poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Spotkania te są organizowane cyklicznie po to, by uwrażliwić osoby niepełnosprawne na kwestie związane z ich bezpieczeństwem. Właśnie dlatego podczas spotkania policjanci przypomnieli również podopiecznym zasady dbania o właśnie bezpieczeństwo. Pokreślono kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym propagując świadome oraz bezpieczne zachowanie na drodze, przypomniano ogromną rolę i obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

źródło: KPP Kętrzyn