Inauguracja roku akademickiego – Sępopolski UTW zaprasza

Fot. Tomasz Miroński
Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola podczas ubiegłorocznej inauguracji roku akademickiego sępopolskiego UTW

Sępopolski Uniwersytet Trzeciego Wieku, zaprasza wszystkich na uroczystą inaugurację roku akademickiego. Uroczystość odbędzie się w środę, 2 października o godzinie 17:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu.Podczas uroczystości odbędzie się podsumowanie projektu „Oczy szeroko otwarte”. Brała w nim w nim udział młodzież z Akademii Młodego Odkrywcy, która działa przy sępopolskiej placówce oraz młodzież z Rosji. Młodzi odkrywcy uczestniczyli w warsztatach filmowych. Prowadził je Mariusz Bojarowicz, dziennikarz z Olsztyna, a współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Podczas zajęć młodzież poznała podstawowe pojęcia filmowe. Już wiedzą czym różni się scena od sekwencji, zapoznali się z rodzajami planów filmowych, a także punktami widzenia kamery. Dowiedzieli się, też że kluczem do tworzenia ciekawych filmów jest odpowiednie kadrowanie czyli  takie, by filmowane obiekty znalazły się w mocnych punktach kadru. Posiedli wiedzę na temat roli światła i dźwięku na planie filmowym oraz pisania scenariuszy.

Jednak na teorii się nie skończyło. Uczestnicy zajęć nagrywali i fotografowali siebie nawzajem oraz prowadzili wywiady z mieszkańcami Sępopola. Przy okazji poznali i nauczyli się określonych zadań osób, które pracują nad całością filmu: reżysera, scenarzysty, dźwiękowca, operatora, oświetleniowca.

Podczas realizacji projektu powstały trzy filmy promujące piękno i historię gminy Sępopol przy współpracy z młodzieżą z Kaliningradu. Zostaną one przedstawione na uroczystości.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu wm dla wm. Wsparcie współpracy międzynarodowej JST w województwie warmińsko-mazurskim w 2019 roku.

Tomasz Miroński

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.