Kolejny grzybiarz na granicy. Mieszkaniec Górowa Iławeckiego już w domu

Fot. archiwum W-MOSG

Mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie wybrał się na grzyby i zabłądził. Dzięki funkcjonariuszom Straży Granicznej cały i zdrowy wrócił do domu.


Przed weekendem mężczyzna pojechał samochodem na grzyby do pobliskiego lasu. Podczas zbierania grzybów zgubił się. Ponad dwie godziny błądził po lesie i nie mógł znaleźć drogi powrotnej do swojego auta. Kiedy zobaczył, że bateria w telefonie jest na wyczerpaniu, zadzwonił pod numer alarmowy 112. Policjanci powiadomili funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim, którzy natychmiast ruszyli na poszukiwania.

Patrol odnalazł pozostawionego opla, kierując się po śladach w głąb lasu usłyszał nawoływanie mężczyzny i dotarł do niego. Okazało się, że nie tylko utracona orientacja w terenie, ale również zły stan zdrowia i utrata sił nie pozwoliły 60-latkowi na samodzielny powrót do samochodu. Z pomocą funkcjonariuszy Straży Granicznej mężczyzna bezpiecznie dotarł do domu.

Grzybiarze co raz częściej wybierają się do przygranicznych lasów na grzybobranie, dlatego po raz kolejny apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa – przestrzega Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

źródło: W-MOSG

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.

Grzyby zawiodły 60-latka pod granicę. Fot. archiwum W-MOSG

.