Kolejny milion dla Sępopola

Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim Fot. Tomasz Miroński

Do Sępopola trafią kolejne pieniądze. Tym razem Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych będzie realizował milionową inwestycję. Od przyszłego roku odczyt wodomierzy będzie odbywał się drogą elektroniczną.


Irena Wołosiuk, burmistrz Sępopola oraz marszałkowie województwa: Gustaw Marek Brzezin i Miron Sycz, podpisali 30 września umowę na inwestycję o wartości ponad miliona złotych. Będzie dotyczyła wdrożenia e-usług w Zakładzie Gospodarki Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sępopolu. Jednak większość środków przeznaczona jest na wymianę starych, często nie posiadających certyfikatów właściwej kalibracji wodomierzy.

— Po zrealizowaniu projektu odczyty wodomierzy, rozliczanie zużycia wody i informacje o awariach, będą przekazywane dostawcy wody drogą elektroniczną — mówi Beata Dubrowna, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Usług Komunalnych w Sępopolu. — To bardzo usprawni pracę oraz pozwoli na spore oszczędności. Wszyscy mieszkańcy dostaną nowe, ekonomiczne wodomierze.

Czas realizacji inwestycji zaplanowany jest do końca przyszłego roku.

Tomasz Miroński

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.