Nie żyje Marek Łupkowski. Muzyk do końca mógł liczyć na przyjaciół

Ostatnim zespołem Marka Łupkowskiego był olsztyński Tuhaj-Bej. Fot. archiwum zespołu/tuhajbej.pl

Muzyk Marek Łupkowski zmagał się z chorobą nowotworową. W sierpniu tego roku był „bohaterem” największego koncertu charytatywnego w historii Olsztyna.


Na stronie „Pokonać raka złośliwca” poświęconej muzykowi pojawił się wpis: „Kochani! Marka nie ma już z nami. Po ostatnich ciężkich dniach spędzonych w szpitalu, dziś w nocy Marek odszedł do krainy wiecznego rock and rolla. Chcielibyśmy podziękować, wszystkim tak bardzo zaangażowanym w pomoc Markowi. Wiemy, że Marek, mimo cierpienia, dzięki Wam był szczęśliwy!

Marek Łupkowski z zawodu był listonoszem, z zamiłowania perkusistą. W Reszlu, swoim rodzinnym mieście grał w zespole Numen Blues Band, potem bębnił w mrągowskiej grupie Kiełbasa, a ostatnio był członkiem zespołu Tuhaj-Bej z Olsztyna. Ponad rok temu zdiagnozowano u niego nowotwór i wtedy zaczęła się walka, w której zawsze mógł liczyć na wsparcie przyjaciół.

To oni w sierpniu tego roku zorganizowali dwudniowy koncert charytatywny „Gramy dla Marka” a na scenie zameldowali się koledzy Marka – zespoły Guzik, Rock kONIa, Autsajt, Korzuh, Romantycy Lekkich Obyczajów, Harlem, Big Day, Enej i mnóstwo innych. Sam Marek także pojawił się na scenie, grając oczywiście na perkusji.

Mimo walki i wielkiego wsparcia, choroba okazała się za silna dla Marka. W czwartek 3 października od godziny 11.15 do 12.30 urna z prochami Marka wystawiona będzie w Miejskim Domu Przedpogrzebowym przy ul. Poprzecznej w Olsztynie. Pogrzeb odbędzie się w rodzinnym mieście Marka – w Reszlu. Wstawienie urny do kościoła Św.Ap. Piotra i Pawła przy ul.Słowackiego 9 w Reszlu o godz. 14, msza rozpocznie się o 14.30.

Marek Szymański

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.