Mrągowski UTW wchodzi w nowy rok akademicki. W tej chwili to około 400 słuchaczy

Fot. Paweł Krasowski

W Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie nowy rok akademicki zainaugurował tamtejszy Uniwersytet Trzeciego wieku. W tej chwili MUTW skupia już około 400 słuchaczy.


– Już po raz 13. inaugurujemy rok – powiedziała Halina Sawicka, prezes MUTW podczas otwarcia. – W tej chwili w naszej organizacji jest około 400 słuchaczy, a dziś dołącza do nas 30 nowych osób, W nowym roku proponujemy naszym seniorom udział w 21 sekcjach: sportowych, muzycznych, językowych i wielu innych. Będziemy tradycyjnie organizować wiele imprez integracyjnych i wyjazdów krajoznawczych.

W inauguracji nowego roku wzięli udział samorządowcy. – Miasto zawsze będzie wspierać tę organizację i pomagać seniorom. Mam nadzieję, że w przyszłym roku kalendarzom uda się zorganizować w naszym mieście wojewódzką edycję „Seniorady”, która z pewnością przypadnie do gustu wielu mieszkańców – zapewniał obecny na sali burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski.

W czasie inauguracji wójt gminy Sorkwity uhonorował prezes Halinę Sawicką okolicznościowym medalem „Przyjaciel Sorkwit”, wydanym z okazji 640. rocznicy lokacji Sorkwit. Józef Maciejewski podkreślił, że słuchaczami MUTW jest spora grupa mieszkańców zarządzanej przez niego gminy.

źródło: mragowo.pl

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net