Inauguracja roku akademickiego na Olsztyńskiej Szkole Wyższej [ZDJĘCIA]

Studenci pierwszego roku, którzy złożyli ślubowanie i zostali przejęci do grona studentów Fot. Tomasz Miroński

Olsztyńska Szkoła Wyższa, największa niepubliczna uczelnia w województwie warmińsko-mazurskim, zainaugurowała uroczyście rok akademicki 2019/2020. Szkoła należy do Grupy Uczelni Vistula, która kształci ponad 5 tysięcy młodych ludzi z 86 krajów.Od 1 października, po fuzji Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP i Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego, funkcjonuje w Olsztynie i Kętrzynie nowa, a zarazem największa niepubliczna uczelnia w województwie warmińsko-mazurskim. Olsztyńska Szkoła Wyższa zainaugurowała swój pierwszy rok akademicki.

W nowej uczelni studenci będą kształcili się na studiach pierwszego i drugiego stopnia, na trzech wydziałach: Wydziale Nauk o Zdrowiu na kierunkach fizjoterapia, kosmetologia i wychowanie fizyczne; Wydziale Nauk Humanistyczno-Społecznych na kierunkach:  pedagogika, administracja i ekonomia oraz na Wydziale Zamiejscowym w Kętrzynie na kierunkach: pedagogika, administracja i ekonomia

— W naszej Alma Mater spotkacie się z miłą i życzliwą atmosferą, wysokimi kompetencjami doświadczonych wykładowców i pracowników, Ale pamiętajcie też, że wzajemna współpraca jest możliwa dzięki staraniom z obu stron — mówiła do świeżo upieczonych studentów dr Agnieszka Górska, rektor OSW.

Inauguracjom roku akademickiego w Olsztynie i Kętrzynie towarzyszyły liczne wystąpienia zaproszonych gości. Nie mogło też zabraknąć wykładów inauguracyjnych, który w Olsztynie wygłosił prof. Witold Orłowski, a w Kętrzynie Urszula Pasławska.

Tomasz Miroński


Inauguracja roku akademickiego w Olsztynie

 


Inauguracja roku akademickiego w Kętrzynie