Piraci drogowi wyhamowani przez drogówkę

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. archiwum policji

Funkcjonariusze mrągowskiej drogówki interweniowali wobec dwóch piratów drogowych, którzy pędzili w terenie zbudowanym z nadmierną prędkością. Obaj dostali mandaty, a jednocześnie stracili prawo jazdy.


W codziennej służbie policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolując m.in. prędkość z jaką poruszają się kierujący.


W miniony piątek w Sorkwitach na ul. Olsztyńskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującej volvo. Kobieta jechała z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W konsekwencji straciła na trzy miesiące prawa jazdy. Za popełnione wykroczenie otrzymała też mandat w wysokości 400 złotych.

Do podobnej sytuacji doszło dzień później w tym samym miejscu. Mieszkaniec Olsztyna jechał 127 km/h. Poniósł dokładnie te same konsekwencje.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Prosimy pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny, nie będą mogli liczyć na pobłażanie i mogą nawet pożegnać się ze swoim dokumentem upoważniającym do kierowania pojazdem – przestrzega mł. asp. Dorota Kulig, rzecznik mrągowskiej policji.

źródło: KPP w Mrągowie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net