Dzieci zainspirowały je do założenia grupy. Teraz ruszyły na podbój Polski!

Grupa Hip Hop 30+ „Last Minute” działa w Kętrzyńskim Centrum Kultury od września ubiegłego roku. Formację założyły mamy dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne Hip Hop.Początki były bardzo nieśmiałe natomiast występy wyłącznie na terenie naszego miasta. Grupa spotkała się ponownie po wakacyjnej przerwie z postanowieniem większego zaangażowania.

Film z występu podczas Hip Hop Christmas Party 2018 w Kętrzynie:

Nie musieliśmy czekać zbyt długo, aby zobaczyć pierwsze efekty, ponieważ dziewczyny zgłosiły swoją obecność na Białostockim festiwalu: „Oldschool na Propsie” organizowanym z okazji 10 rocznicy istnienia Białostockiej formacji FaFaRaFa. Uczestnikami festiwalu mogły zostać wyłącznie formacje taneczne składające się z osób dorosłych. Kętrzyńska grupa „Last Minute” w bardzo krótkim czasie przygotowała choreografię i pojechała na trzydniowy festiwal taneczny w Białymstoku.

Film z przygotowań na wyjazd do Białegostoku:

Piątek – pierwszy dzień festiwalu – spotkanie uczestników w Artei Otwartej Przestrzeni Artystycznej, gdzie można było obejrzeć wystawę zdjęć solenizantów, czyli grupy FaFaRaFa. Wystawę przygotował Mariusz Ogryzko – jeden z tancerzy grupy. „Wspólnie wznieśliśmy toast kosztując urodzinowy tort przy rozmowach na najróżniejsze tematy – jak to kobiety” – wspomina Izabela Frąckiewicz – instruktor kętrzyńskiej grupy.

Sobota – drugi dzień festiwalu – grupa z Kętrzyna uczestniczyła w warsztatach tanecznych z najlepszymi instruktorami z Polski. Marta „Mostek” Mościcka, Michał „Kaczorex” Kaczorowski oraz Magdalena „Surwi” Rostkowska – Dziękujemy za wyczerpującą lekcję, która trwała aż 4,5 godziny. Po znakomitym warsztacie, wszyscy tancerze przemieścili się do Białostockiego Ośrodka Kultury, gdzie odbywały się próby przed wieczorną galą. O godzinie 18:00 rozpoczęła się gala festiwalu „Oldschool na Propsie”. „Scena była bardzo duża, widownia wypełniona po brzegi, natomiast atmosfera gorąca – odczuwałyśmy stres, który nas motywował do występu” – wspomina jedna z uczestniczek wyjazdu. Ideą festiwalu nie była rywalizacja w formule konkursowej, lecz przegląd skupiający się na dobrej zabawie oraz pokazaniu szerszemu gronu faktu, że ludzie po 30-stce równie mogą rozwijać swoje zainteresowania i dobrze się przy tym bawić!

Niedziela – trzeci dzień festiwalu – wspólna akcja taneczna na rynku Kościuszki w Białymstoku. Znakomita spontaniczna zabawa w centrum miasta przyciągnęła wielu przypadkowych przechodniów, którzy chętnie włączali się do wspólnej zabawy. Wszystko co dobre szybko się kończy. Przyszedł czas na pożegnanie z Białymstokiem i powrót pociągiem do rodzinnego Kętrzyna. „Przeżyłyśmy trzy szalone dni wśród pozytywnie zakręconych ludzi. Chcemy jeszcze więcej trenować i częściej uczestniczyć w tak wspaniałych wyjazdach” – podsumowały wyjazd dziewczyny z Kętrzyńskiej grupy Last Minute.

pf

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net