Bartoszyce najprawdopodobniej bez posła

Najwięcej głosów zdobył Adam Ołdakowski, jednak według wstępnych wyliczeń nie wystarczy mu to do ponownego zdobycia poselskiego mandatu.

Takiej sytuacji nie było od dawna. Powiat bartoszycki nie będzie miał swojego reprezentanta w sejmie. Najwięcej głosów zdobył Adam Ołdakowski, jednak według wstępnych wyliczeń nie wystarczy mu to do ponownego zdobycia poselskiego mandatu.


Z powiatu bartoszyckiego startowało w wyborach parlamentarnych dziesięciu kandydatów. 

Z komitetu Polskiego Stronnictwa Ludowego, startował Robert Huszcza z Kiersit (gm. Bartoszyce). Otrzymał łącznie 841 głosów.

Z Prawa i Sprawiedliwości. Startowali: Adam Ołdakowski (5886 głosów), Marcin Kazimierczuk (3921 głosów), Jolanta Andruszkiewicz (2757 głosów).

Z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. o miejsce w parlamencie ubiegali się: Janusz Pasjak z Bartoszyc (543 głosów) i Paweł Wójcik z Sątop (1861 głosów).

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni wystawił dwóch kandydatów z powiatu bartoszyckiego: Mirona Sycza (4353 głosy) i Elżbietę Zabłocką  (2035 głosy).

Z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Bezpartyjni I Samorządowcy startowali Piotr Banach z Sągnit (gm. Górowo Iławeckie) (225 głosy) i Anna Sycz z Bartoszyc (579 głosy).

Opracował Tomasz Miroński

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net