Amatorzy „podwójnego gazu” wyłapani

fot. archiwum policji

Regularne policyjne kontrole, interwencje policjantów, informacje od świadków, a do tego kary pieniężne, zakazy, wyroki i groźba odpowiedzialności za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci innej osoby – to wszystko wiąże się z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy wsiadają za kierownice z alkoholem w organizmie. Niestety wciąż nie brakuje takich osób na naszych drogach.


We wtorek (15.10) przed godz. 10. w Kętrzynie na ulicy Wojska Polskiego kętrzyńscy policjanci zatrzymali do kontroli 48–latka, który kierował czterokołowcem lekkim marki Ligier. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Mieszkaniec gminy Barciany tłumaczył się, że przed tym jak wsiadł za kierownicę „musiał zażyć Amol”, ponieważ boli go… ząb. Badanie alkomatem wykazało, że kierował samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się też, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.


Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany tego samego dnia po godz. 17. na ul. Ogrodowej w Kętrzynie. Policjanci z drogówki zwrócili uwagę na nadjeżdżającego Opla Vectrę, który na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył. Funkcjonariusze pojechali za nim, ale kierujący jechał coraz szybciej. Ostatecznie został zatrzymany przez policyjny patrol. Okazało się, że 43-letni mężczyzna nie bez powodu chciał uniknąć kontroli. Badanie alkomatem wskazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz mieszkaniec gminy Kętrzyna za jazdę „na podwójny gazie” odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo będzie musiał się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Dzień później przed godz. 7. rano doszło do groźnego zdarzenia na trasie Kętrzyn – Reszel. W miejscowości Pieckowo zderzyły się osobowy mercedes i ford. 54-letni kierujący Fordem Galaxy podczas manewru wyprzedzania mercedesa został uderzony w bok i zepchnięty na przydrożne drzewo. Powodem miała być reakcja 57-letniego kierującego mercedesem na przebiegającą przez jezdnię zwierzynę leśną, którą próbował ominąć. Kierujący fordem z obrażeniami klatki piersiowej i kończyn dolnych został przewieziony do szpitala.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 57-letni mieszkaniec Kętrzyna jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,24 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, w niedługim czasie będzie również tłumaczył się przed sądem.

źródło: KPP w Kętrzynie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net