Młody mrągowianin podbił tańcem Łomżę

Tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie zaliczyli udany start na ogólnopolskich zawodach tanecznych „Wirująca Strefa” w Łomży. Najlepiej wypadł 7-letni Oskar Maruchacz, bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej.


Na turniej do Łomży pojechali sami soliści. Na scenie tanecznej można było zobaczyć tancerzy z całej Polski. – Nasi tancerze zaprezentowali Mrągowo na wysokim poziomie tanecznym. Kilkukrotnie padały słowa o naszym mieście z uznaniem dla tancerzy – relacjonuje wyjazd Ewa Gnoza, dyrektor MDK, zarazem instruktor tańca.

W kat. do 9 lat na pięćdziesięciu tancerzy 1. miejsce zajął Oskar Maruchacz, który przez eliminacje przeszedł „jak burza” wygrywając wszystkie bitwy. To ogromny sukces, ponieważ był najmłodszym uczestnikiem i wzbudził u jurorów wiele emocji. W Top 8 znalazła się Asia Maliniewicz.

W kategorii do 12 lat na ponad stu tancerzy 4. miejsce zdobyła 10-letnia Michalina Janecka, a w Top 8 znalazł się Marcel Murach. To również ogromny sukces, biorąc pod uwagę ilość tancerzy i fakt, że mrągowianie byli najmłodszymi uczestnikami w swojej kategorii.

W najstarszej kategorii do 17 lat na ponad stu tancerzy w Top 8 znalazła się Martyna „Tina” Gnoza. Przeszła dwie eliminacje i wygrała bitwę. Wysoki poziom taneczny i miejsce w pierwszej ósemce w Polsce to wielki sukces.

Gratulujemy wszystkim startującym i tym co przeszli pierwsze eliminacje i tym debiutującym. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc – dodaje Ewa Gnoza. Do drugiego etapu zawodów przeszli także: Nikola Smolińska, Klaudia Marysia Jędrzejczyk, Maja Strzałkowska, Julcia Tomczyk, Lena Goleń, Helena Rakowska i Malwina Patejuk. Brawa należą się pozostałym tancerzom: Lili Soliwoda, Oliwii Maluchnik, Nadii Radziwoń, Kamili Węglewskiej, Gabrysi Dębowskiej, Hani i Gabrysi Jędrzejczyk, Oliwii Król, Lence Maruchacz, Nikoli Cichowskiej, Weronice Borawskiej, Paulinie Rakowskiej i Małgorzacie Chorążewicz.

Czternaście wspólnych godzin było kolejnym doświadczeniem i wyzwaniem. Treningi, ciężka i przyjemna praca nad sobą oraz pasja dały po raz kolejny wiele radości wszystkim – kwituje dyrektor mrągowskiego MDK.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net