28-letni damski bokser w areszcie, a krewki 77-latek ma zakaz zbliżania się do żony

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Policjanci zatrzymali 28-latka, który podejrzany jest o groźby, stalking i naruszenie nietykalności cielesnej wobec najbliższych. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na zastosowanie przez sąd wobec mieszkańca Kętrzyna trzymiesięcznego aresztu. Natomiast wobec krewkiego 77-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Mężczyzna ma zakaz zbliżania się do żony.


Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta, który stosował groźby wobec swojej matki oraz byłej konkubiny. Poprzez uporczywe nękanie (stalking) wzbudził poczucie zagrożenia, a także naruszył nietykalność cielesną konkubiny. Funkcjonariusze szybko zareagowali i odizolowali agresywnego sprawcę od członków rodziny, nad którymi się znęcał. – To nie pierwszy taki przypadek w tej rodzinie. Mężczyzna ten był już objęty policyjnym dozorem za znęcanie się nad bliską mu osobą. Niestety nie zmienił swojego zachowania i nie wywiązał się z nałożonych na niego obowiązków – informuje Anna Baluta, rzecznik kętrzyńskiej policji. Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za przestępstwo gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, znęcanie się nad rodziną jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z żoną i zakaz opuszczania kraju zastosował prokurator wobec innego mieszkańca Kętrzyna. Mężczyzna znęcał się psychicznie i kierował groźby pozbawienia życia wobec żony. Zastosowany środek umożliwia ochronę ofiar oraz zapewnia prawidłowy przebieg postępowania. – Sam dozór policji, który stosuje prokurator w tym przypadku został rozszerzony wobec 77-latka o zakaz zbliżania się oraz zakaz opuszczania kraju. Oczywiście dotyczy to czasu prowadzonego postępowania. Wyższą formą może być już tylko areszt tymczasowy – mówi policyjna rzeczniczka. Mężczyzna będzie musiał cztery razy w tygodniu stawiać się w komendzie policji w Kętrzynie.

źródło: KPP w Kętrzynie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net