Ucieczkę rozpoczął w Kętrzynie, a zakończył w Martianach. Na ogrodzeniu!

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. archiwum policji

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Jak się okazało mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.


W poniedziałek 21 października tuż przed godz. 21. oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy otrzymał informację, że w kierunku Kętrzyna zbliża się osobowe audi, którego kierowca jest pod wpływem alkoholu. Patrole natychmiast rozpoczęły poszukiwania tego auta sprawdzając ulice miasta.


Pojazd „odnalazł się” na ulicy Mazowieckiej. Policjanci nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli drogowej. Mężczyzna, pomimo wyraźnych znaków dawanych przez funkcjonariuszy, nie zatrzymał się. Wręcz przeciwnie – dodał gazu. – Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za samochodem. Jadąc za nim ulicami miasta zauważyli, jak ten łamie szereg przepisów ruchu drogowego m.in. kilkukrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając kierujących jadących z przeciwnego kierunku do zjeżdżania na pobocze, a także zignorował znak „stop” przed przejazdem kolejowym – informuje Anna Baluta, rzecznik KPP w Kętrzynie.

Uciekający kierowca w miejscowości Martiany gm. Kętrzyn stracił panowanie nad autem, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji budynku mieszkalnego. Mężczyzna i 60-letni pasażer nie doznali obrażeń. Na miejscu, z uwagi na wydobywający się dym spod pokrywy silnika, pojawiła się straż pożarna.

Szybko wyjaśniło się, że powodem nieodpowiedzialnej ucieczki był stan 36-letniego mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji okazało się też, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. – Mieszkaniec gminy Kętrzyn posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2022 roku – dodaje rzeczniczka kętrzyńskiej policji. Pojazd, którym się poruszał nie posiadał OC oraz aktualnych badań technicznych. Policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. O dalszym losie 36-latka zdecyduje sąd.

Według kodeksu karnego za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za licznie popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

źródło: KPP w Kętrzynie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net