Młode szczypiornistki z Reszla i Kętrzyna grają dalej!

Zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Reszlu – zwycięzca Mistrzostw Powiatu. Fot. biuletyn.ketrzyn.pl

Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kazimierza Wielkiego w Kętrzynie była areną zmagań o Mistrzostwo Powiatu Kętrzyńskiego dziewcząt w piłce ręcznej – rocznik 2007 i młodsze.

W walce o tytuł mistrzowski stanęły drużyny ze szkół podstawowych z Kętrzyna, Wilkowa i Reszla. Zwycięzca i druga drużyna turnieju zapewniły sobie udział w finale rejonowym Szkolnego Związku Sportowego.

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Najlepiej radziły sobie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Reszlu, które w bezpośredniej rywalizacji pokonały młode piłkarki z Wilkowa (16:3) i – po niezwykle wyrównanej walce – rówieśnice ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie (14:11). Kętrzynianki zajęły drugie miejsce, co zapewniło im zwycięstwo nad młodymi szczypiornistkami z Wilkowa (10:2).