Magiczny spacer po lesie w ujęciu kętrzyńskich fotografów

fot. materiały organizatora

Namiastkę leśnej magii postanowili uwiecznić fotografowie z Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno – Filmowego „FOTO MX”. Już 24 października zaprezentują efekty. O godz. 17. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 2 w Loży odbędzie się wernisaż fotograficznej wystawy. Często wielu z nas ma okazję pospacerować w lesie. Nawet tym kętrzyńskim. Nie zawsze jednak skupiamy uwagę na otaczającej nas przyrodzie. Nie zawsze dostrzegamy też drzemiącą tam magię. Nie bez przyczyny to właśnie te skupiska drzew i szeroko pojętej natury od lat pobudzają wenę twórców baśni czy sztuk wizualnych. Kto z nas nie zna historii, które dzieją się właśnie w lesie? Czym byłby Kubuś Puchatek bez swojego Stumilowego Lasu? Gdzie mieszkałyby Smerfy, gdyby nie las? Jak wyglądałoby tolkienowskie Śródziemie bez Entów? I wreszcie jak wyglądałoby nasze życie?

Magię lasu uwiecznioną na fotografiach będzie można zobaczyć 24 października. Obejrzymy zdjęcia dziewięciu artystów z Kętrzyna i Mrągowa, członków stowarzyszenia. Swoje prace pokażą: Bożena Groblewska, Marcin Jakowicz, Mirosław Kleczkowski, Mirosław Krawczyk, Jolanta Małkiewicz, Lucjan Mikulski, Maria Pawluczuk, Alicja Woronowicz i Wojciech Caruk.

Las to na tyle rzeczywiście magiczne miejsce, że nie da się całego jego klimatu pokazać w stu procentach. Na zdjęciach będzie można zobaczyć coś, czego nieraz nie dostrzegamy w czasie spacerów. To magia, którą tworzy sama natura, ale też szczypta odrealnionej bajkowości. Mamy nadzieję, że spacer z nami leśnymi ścieżkami będzie ciekawy – zachęcają fotografowie.

organizatorzy

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net