Młodzież porządkowała opuszczone groby

Fot. archiwum PCK w Bartoszycach

Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych, w miniony czwartek wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Bartoszycach, kolejny raz porządkowali opuszczone i zaniedbane groby na starym cmentarzu w Bartoszycach.Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowanie się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych.

Młodzież uświadomiła sobie, że ludzie którzy odeszli, którzy zasłużyli się dla społeczeństwa i ojczyzny: aby teraz każdy człowiek mógł żyć w pokoju i wolności. Wielu ze zmarłych, którzy spoczywają na cmentarzu nie ma już rodzin i znajomych, którzy by mogli zadbać o ich miejsca wiecznego spoczynku dlatego młodzież i ludzie dobrej woli mają obowiązek o Nich pamiętać.

Prace porządkowe przebiegały sprawnie, dlatego szybko zostały zakończone, a po uprzątnięciu zostały zapalone znicze. Dziękujemy wspaniałej młodzieży oraz opiekunkom Szkolnego Koła PCK p. Elżbiecie Monkiewicz i p. Patrycji Kalinowskiej. Mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez naszych wolontariuszy nie zaniknie.

Beata Arodź

 

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net