Jesień życia może być pogodna

Cieszę się, że podczas remontu budynku ośrodka i zagospodarowania otoczenia, miałem to szczęście współpracować z profesjonalistami pracującymi z ogromną pasją i zaangażowaniem – nie kryje uznania Piotr Baczewski Fot. Archiwum

Ktoś kiedyś powiedział, że panu Bogu starość się nie udała. W naszym ośrodku chcemy zrobić wszystko, by te słowa były jak najmniej prawdziwe – mówi Piotr R. Baczewski, prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem”.Kiedy Piotr Baczewski postanowił zamienić zrujnowany budynek dawnej rządcówki z 1797 roku na całodobowy Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych wraz z Parkiem Seniora, wielu pukało się w głowę. Dziś to nowoczesny, całodobowy obiekt. Opiekę i wsparcie znajdzie w nim 20 mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

Decyzja o umieszczeniu członka rodziny w domu opieki zawsze bywa trudna. Dzieci albo wnuczęta zawsze długo się wahają, czy zdecydować się na ten krok. Nie chodzi tu nawet o poważny wydatek, ale o obawę, że mama, babcia czy dziadek będą się czuli opuszczeni, niepotrzebni.

Dlatego chcemy, by w naszym ośrodku było kameralnie i rodzinnie. Stawiamy na jakości i komfort, które należą się każdemu seniorowi. Mam doświadczenie w doborze personelu, bo nasze stowarzyszenie od kilkunastu lat prowadzi Centrum Barka, gdzie stworzyliśmy rodzinną atmosferę dla ponad 80 podopiecznych. Barka jest naszą wizytówką i nie zamierzamy obniżać lotów – podkreśla Piotr Baczewski.

Podopieczni ośrodka będą mieli do dyspozycji dwu- i trzyosobowe pokoje z łazienkami, salon wypoczynkowy, windę, podjazdy dla osób niepełnosprawnych i inne udogodnienia. Będzie nad nimi czuwał wykwalifikowany personel medyczny.

Obok budynku znajduje się Park Seniora z alejkami spacerowymi, ławeczkami, oczkiem wodnym i stołami szachowymi. Budynek i otoczenie robi wrażenie. To doskonałe połączenie nowoczesności i historycznego charakteru budynku. 

Cieszę się, że podczas remontu budynku ośrodka i zagospodarowania otoczenia, miałem to szczęście współpracować z profesjonalistami pracującymi z ogromną pasją i zaangażowaniem. Mam tu na myśli Przedsiębiorstwo Materiały Budowlane Hurt-Detal Arkadiusz Gołombiewski, która wykonywała prace remontowe oraz firmę Marek Worobiec „Przyjazny Ogród” Usługi Ogrodniczo-Gospodarcze, która zagospodarowała teren wokół ośrodka. Bez nich tak imponujący efekt nie byłby możliwy. Nadzór i wykonawstwo na najwyższym poziomie – nie kryje uznania Piotr Baczewski.

Remont Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych wraz z Parkiem Seniora realizowany był przez Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” z Górowa Iławeckiego, dzięki funduszom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Koszt inwestycji to ponad trzy miliony złotych.

Tomasz Miroński

 

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net