35-latek spowodował kolizję i uciekł. Zatrzymany z czterema promilami

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, której sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany – miał w organizmie aż 4 promile alkoholu. Jak twierdzi wypił 6 piw, ale już po zdarzeniu, a kolizję spowodował będąc trzeźwym.W czwartek (24.10) policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim interweniowali w sprawie kolizji drogowej, do której doszło na trasie Górowo Iławeckie – Paustry. Kierujący nissanem nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w bok audi, a następnie odjechał z miejsca zdarzania.

Po pewnym czasie pokrzywdzony odnalazł rozbitego nissana na jednym z osiedli w Górowie Iławeckim. Policjanci ustalili jego właściciela i zastali go kompletnie pijanego. 35 – latek przyznał się, że spowodował kolizję drogową, jednak jak twierdził miał wówczas być trzeźwy, a napił się dopiero po zdarzeniu. W organizmie mężczyzna miał aż 4 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, ustalili też świadków, którzy zostaną przesłuchani w tej sprawie.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej. W postępowaniu przed sądem grozi mu kara grzywny w kwocie do 5 tys. zł. Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

źródło: KPP w Bartoszycach

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net