Blisko 80 tysięcy dotacji na wyposażenie strażaków z gminy Kętrzyn

Fot. archiwum gminy

Wójt gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski w towarzystwie skarbnik Krystyny Kalisz podpisał we wtorek 29 października umowę na dofinansowanie w zakresie zakupu wyposażenia i sprzętu ratownictwa dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.Do podpisania umowy doszło w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. Zadanie jest realizowane w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej-Funduszu Sprawiedliwości w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków, a także likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.

W ramach zadania wyposażenie – 10 kompletów ubrań specjalnych, 10 par rękawic, 5 par specjalnego obuwia skórzanego i 10 sztuk kominiarek niepalnych – trafi do strażaków z OSP w Wilkowie, a ochotnicy z Karolewa dostaną o 5 par specjalnego obuwia skórzanego więcej.

Zakup wyposażenia pozwoli jednostkom OSP skuteczniej realizować swoje zadania. Specjalistyczna odzież będzie wykorzystywana w ramach udzielanej przez strażaków pomocy, w akcjach ratowniczych, w sytuacjach, gdy niesienie pomocy poszkodowanym stwarza zagrożenie zarówno dla ratujących, przebywających najczęściej w ekstremalnych warunkach grożących ich życiu i zdrowiu.

Kwota dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej wynosi 77 580 złotych, wkład własny gminy to 8 620 złotych. Zadanie zostanie zrealizowane do końca 2019r.

źródło: UGK/Marta Szmyd

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net