Kętrzyn. Ruszyły prace nad organizacją finału WOŚP

fot. FB/Sztab WOŚP Kętrzyn

12 stycznia 2020 roku po raz 28. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kwesta i impreza finałowa odbędą się również w Kętrzynie.Wolontariusze swój lokal znaleźli w tym roku w jednym z dworcowych budynków przy ul. Dworcowej 10b w Kętrzynie. Tam też będą się spotykać wolontariusze pracujący nad organizacją zbiórki pieniężnej oraz koncertu finałowego. Ten odbędzie się 13 stycznia w hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego. Obecnie trwają ustalenia związane z programem koncertu. Szefem Sztabu został Maciej Wróbel. Pozostali członkowie to Janusz Mazurkiewicz, Marek Małagocki i Agnieszka Bakunowicz – Bogaczuk

Podczas najbliższego finału Wielkiej Orkiestry wolontariusze w całym kraju będą kwestować na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Tego samego dnia na ulice i chodniki powiatu kętrzyńskiego wyruszy około 100 zespołów kwestujących.

Już niedługo wolontariusze będą mogli zarejestrować się online lub za pośrednictwem kętrzyńskiego Sztabu. — Wystarczy wejść na stronę www.wosp.org.pl, odnaleźć nasz sztab, a formularz poprowadzi nas dalej przez całą procedurę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wolontariusz musi się również zgłosić do nas, abyśmy mogli zweryfikować dane — informują członkowie Sztabu.

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą musieli kwestować wraz z opiekunami, rodzicem lub nauczycielem. Starsi uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych kwestują w składzie 1+3, czyli jedna osoba z puszką i identyfikatorem, a reszta jako towarzyszące. Studenci i osoby dorosłe mają w tej kwestii dowolność.Organizatorzy zachęcają osoby prywatne i szkoły do przygotowania swoich zgłoszeń. Zgłoszenie powinno zawierać zdjęcie osoby kwestującej, dane osobowe (imię, nazwisko, adres oraz datę i miejsce urodzenia), pisemną zgodę rodziców oraz adres szkoły. Termin rejestracji w Sztabie mija 6 grudnia. — Po tym terminie funkcjonować już będzie tylko rejestracja online. I tak wolontariusz będzie musiał się do nas zgłosić w celu weryfikacji danych — dodaje Janusz Mazurkiewicz, prekursor WOŚP w Kętrzynie.

Trwa również przyjmowanie rzeczy na finałową licytację oraz poszukiwanie sponsorów. — Chcemy, żeby jak co roku znowu o Kętrzynie było głośno. Jednak bez sponsorów nie jesteśmy w stanie nic zrobić, bo nawet opłacenie artystom kosztów transportu wymaga chociaż minimalnych nakładów finansowych — mówi Mazurkiewicz. Do 6 grudnia można zgłaszać też propozycje do programu imprezy finałowej. Wszystkie informacje będzie można znaleźć na facebooku SztabWOSPKetrzyn.

Tomasz Nowak

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net