Stracił prawo jazdy, 400 złotych, ale dostał… 10 punktów

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. archiwum policji

Przepisy, które pozwalają na zatrzymanie prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym obowiązują od maja 2015 roku. Nie wszyscy kierujący wzięli to jednak siebie.


Policjanci z bartoszyckiego Referatu Ruchu Drogowego w miejscowości Wola zmierzyli prędkość Audi A6, które pędziło z prędkością 119 km/h. 30 – letni mieszkaniec gminy Bartoszyce przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 69 km/h, a tym samym stracił prawo jazdy. Policjanci pirata drogowego ukarali ponadto 400-złotowym mandatem, a nieodłączne 10 punktów karych zasiliło jego konto. Prawo jazdy mężczyzn trafi do starosty, który je wydał, aby formalnie zatrzymał dokument na 3 miesiące.


Warto pamiętać, że jeżeli osoba, która ma zatrzymany dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy zdecyduje się kierować i zostanie zatrzymana przez policjantów, czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy, kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zadawania egzaminu.

źródło: KPP w Bartoszycach

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net