Zebrali ponad 20 tysięcy na pomoc koledze

Fot. Gmina Korsze

W niedzielę 3 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Korszach odbył się charytatywny turniej piłki halowej „GRAMY DLA MARKA”. Uczestnicy zagrali dla Marka Fornala, byłego zawodnika MKS Korsze.


U Marka zdiagnozowano zespół POEMS. Z bardzo aktywnego człowieka, stał się osobą potrzebującą pomocy innych osób przez 24 godziny na dobę. Jako piłkarz nigdy nie odstawiał nogi, był niezwykle trudnym i wymagającym rywalem. Tym razem rozgrywa mecz o najwyższą możliwą stawkę.

W zawodach rywalizowało 15 zespołów z powiatu kętrzyńskiego. Była zacięta rywalizacja, sportowe emocje,wspaniała atmosfera, a przede wszystkim szczytny cel. Podczas turnieju zebrano ponad 20 tysięcy złotych. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Marka.

W imprezie zagrały Wandajny, Zadymka Fiu Fiu, Oldboye, Ananasy, Przyjaciele Marka, Szansa Reszel, Jurand II Barciany, Błękitni Łankiejmy, Gorące Łopaty, Elektroserwis, Spoceni Zawczasu, Jurand I Barciany, Orlęta Reszel, Zalani oraz Pompa Team. W zespołach aż roiło się od przyjaciół Marka. – Nie trzeba nas było mobilizować do wzięcia udziału w takim turnieju. Ważne, że mogliśmy pomóc naszemu koledze z boiska – mówili zawodnicy.

Dziękuję wszystkim przybyłym uczestnikom, a także wszystkim, którzy włączyli się w organizację turnieju. Chciałbym wierzyć, że w Gminie Korsze sport i dobroczynność zawsze idą w parze – mówił burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski.

Ostatecznie to nie wynik był tu najważniejszy, a fantastyczna postawa zespołów. Pomóc chce sporo osób. Rodzina, znajomi, ale także całkiem obcy ludzie, którym los Marka nie jest obojętny.Tak naprawdę to on „WYGRAŁ” ten turniej. Wciąż potrzeba bardzo dużo pieniędzy, ale dzięki turniejowi, który odbył się w Korszach, udało się zrobić kolejny krok.

Oprócz turniejowych rozgrywek na najmłodszych uczestników imprezy czekał kącik animacyjny przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, a w nim zabawy integracyjne, zabawy rozgrzewające, animacje sportowe, cocktail games, modelowanie balonów, face painting inne atrakcje. W trakcie imprezy można było także zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, kupić kawę, herbatę czy ciasto domowej roboty. Atrakcją dla wszystkich uczestników imprezy było stanowisko żywych węży.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomogli przy organizacji turnieju: naszym partnerom oraz partnerom medialnym. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, a w szczególności sponsorowi głównemu firmie Wipasz S.A.

Kim jest Marek?
Marek Fornal, wychowanek oraz wieloletni zawodnik MKS Korsze, potrzebuje wsparcia. U Marka zdiagnozowano zespół POEMS. Z bardzo aktywnego człowieka, stał się osobą potrzebującą pomocy innych osób przez 24 godziny na dobę. Jako piłkarz nigdy nie odstawiał nogi, był niezwykle trudnym i wymagającym rywalem. Tym razem rozgrywa mecz o najwyższą możliwą stawkę.

Aby wygrać tę nierówną walkę, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja, która zdecydowanie przewyższa możliwości Marka. Pokażmy, że jesteśmy jedną wielką sportową rodziną, na którą zawsze może liczyć. Wszystkie osoby, które chcą pomóc, mogą to zrobić, wpłacając pieniądze na konto Marka.

źródło: korsze.pl

Nazwa odbiorcy: Marek Fornal
Adres odbiorcy: ul. Wojska Polskiego 23/4, 11-430 Korsze
Nr rachunku: 58 1020 3639 0000 8302 0069 2269

I jeszcze GALERIA zdjęć z niedzieli.

Fot. Gmina Korsze