Piraci drogowi wyłapani. Złapali punkty i mandaty, a stracili „prawko”

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. archiwum policji

Czterech „piratów drogowych” wyłapali w weekend funkcjonariusze mrągowskiej drogówki. Kierowcy pędzili w terenie zbudowanym z nadmierną prędkością. W efekcie wszyscy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.


Mrągowscy policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolując m.in. prędkość z jaką poruszają się kierujący.

W piątek po godzinie 17. do kontroli zatrzymany został kierowca vw golfa, który jechał z prędkością 109 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h – taka obowiązuje na ulicy Olsztyńskiej w Sorkwitach. W sobotę kolejna osoba niebezpiecznie przekroczyła prędkość na ulicy Ptasiej w Mikołajkach. Kierująca w tym miejscu jechała z prędkością 74 km/h, mimo obowiązującego ograniczenia prędkości do 20 km/h.

Kolejny „pirat drogowy” dał się złapać w niedzielę na ulicy Tartacznej w Pieckach. Tam kierujący jeepem jechał z prędkością 106 km/h. Natomiast w świąteczny poniedziałek policjanci interweniowali wobec kierowcy audi, który na ulicy Olsztyńskiej w Sorkwitach pędził z prędkością 119 km/h.

Wszyscy czterej kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Trzech pierwszych za popełnione wykroczenie dodatkowo otrzymało mandat w wysokości 400 złotych. Ostatni za popełnienie wykroczenia będzie się tłumaczył przed sądem

Przypominamy:
W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, tj. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem jest cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami – a jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Policja apeluje do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Pamiętajmy, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny nie będą mogli liczyć na pobłażanie i mogą nawet pożegnać się ze swoim dokumentem upoważniającym do kierowania pojazdem.

źródło: KPP w Mrągowie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net