Uczniowie „Odzieżówki” wygrali wojewódzki turniej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

fot. archiwum szkoły

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach – Daria Wróblewska, Mateusz Stapel i Patryk Klepczyński – zwyciężyli w XIV Wojewódzkim Turnieju Rekreacyjno-Sportowym z okazji Narodowego Święta Niepodległości i tym samym zdobyli główną nagrodę, czyli puchar wojewody oraz płaskorzeźbę marszałka J. Piłsudskiego.


Turniej odbył się 8 listopada w Olsztynie. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa. Składał się z trzech konkurencji: strzelania z broni pneumatycznej w postawie stojącej, testu wiedzy historycznej o tematyce niepodległościowej (lata 1915-1923) oraz wieloboju sprawnościowego (koperta, bieg 10×10, sztafeta zręcznościowa).

Patronat honorowy nad turniejem objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który ufundował puchary dla najlepszych zespołów. Fundatorami nagród byli marszałek  Gustaw Marek Brzezin, OSIR Olsztyn, WKU Olsztyn, Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Prezydent Miasta Olsztyn.

Organizatorem turnieju był Klub Garnizonowy w Olsztynie, przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim LOK w Olsztynie oraz Urzędem Miasta w Olsztynie.

Zwycięska drużyna zdobyła I miejsce w teście wiedzy historycznej, a także II miejsce w teście sprawnościowym. Indywidualnie III miejsce w zawodach strzeleckich zdobył Mateusz Stapel, III miejsce w konkursie historycznym zdobył Patryk Klepczyński a Daria Wróblewska zdobyła III miejsce w zawodach sportowych.

W turnieju uczestniczyły również dwie drużyny bartoszyckiej „Odzieżówki”. Drugi zespół w składzie: Weronika Mandywel, Jakub Chadaj, Dawid Kaplewski zdobył I miejsce w zawodach sportowych oraz IV miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Weronika Mandywel otrzymała nagrodę najlepszej zawodniczki turnieju. Uzyskała najwyższy wynik we wszystkich konkurencjach. Zdobyła I miejsce w konkursie historycznym i III miejsce w zawodach strzeleckich. Jej koledzy z drużyny byli najlepsi w zawodach sportowych. Jakub Chadaj zdobył I miejsce, a Dawid Kaplewski II miejsce.

Trzecia drużyna „Odzieżówki” w składzie’: Weronika Stapel, Maciej Sośnicki, Dawid Sobierajski zdobyła VI miejsce w klasyfikacji zespołowej. Indywidualnie II miejsce w konkursie historycznym zdobyła Weronika Stapel.

Głównym celem turnieju było kształtowanie postaw patriotycznych oraz podnoszenie wiedzy historycznej, sprawności fizycznej i umiejętności obronnych.

Opiekunem zespołów był Jarosław Puszko. Uczniów przygotowywali nauczyciele: Jarosław Puszko (test historyczny i strzelanie) oraz Piotr Szamocki (konkurencje sportowe).

ZSP2

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net