Służba jest jego pasją, muzyka jej dopełnieniem [VIDEO]

„Dumny z bycia Psem” to realizowany w czasie wolnym od służby, niezależny projekt czterech policjantów. Jeden z nich służy w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach i jest autorem kultowego policyjnego utworu „Prewencja Olsztyn”.


Asp. szt. Wojciech Szerejko – bo o nim mowa – stara się być blisko ludzi, zawsze gotowy pomagać każdemu, kto pomocy potrzebuje. To policjant z krwi i kości, dla którego służba to pasja. Przez 15 lat swojej służby „na pierwszej linii” dał się poznać jako odważny, rzetelny i zaangażowany w to co robi, a przy tym pełen entuzjazmu i chęci do działania. Jest przewodnikiem psa służbowego i instruktorem taktyki i technik interwencji policyjnych. Wielokrotnie uczestniczył w konkursach na poziomie wojewódzkim, a w tym roku, wspólnie z kolegą z patrolu zajął IV miejsce w Krajowym Turnieju Par Patrolowych – Patrol Roku 2019 w Szkole Policji w Słupsku. W listopadzie br. awansował na stanowisko asystenta zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.


Asp. szt. Wojciech Szerejko to policjant z krwi i kości, dla którego służba to pasja. Fot. mat. policji

Poza służbą, która jest niewątpliwie największą pasją Wojtka istnieje kolejna – muzyka, tworzenie tekstów o otaczającej go rzeczywistości. W 2007 roku napisał i zaśpiewał, kultowy policyjny utwór „Prewencja Olsztyn”. Opanowanie, perfekcja, profesjonalizm – brzmią pierwsze słowa utworu, które w całości odzwierciedlają jaki jest „Szary”.

Ideą powstania piosenki i teledysku „Dumny z bycia Psem” było budowanie pozytywnego wizerunku policji jako formacji, w której służą ludzie z pasją. Wszystkie ewentualne dochody, związane z utworem w całości zasilą konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Autorami i wykonawcami tekstu są czynni policjanci:
Piotr Chwastowski – „811811” – prowadzący kanał i profil „Psy Dają Głos” (I zwrotka),
Wojciech Szerejko – „Szary” – autor pierwszego policyjnego utworu „Prewencja Olsztyn” (II zwrotka),
Sierżant Bagieta – największy policyjny youtuber (III zwrotka),
Szymon Głuszek – prowadzący profil „Nawet z narażeniem życia” (refreny)

źródło: kwp

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net