23. PTAKK już za moment. Na scenie wystąpi dziewięć grup teatralnych

Na zdjęciu grupa teatralna Faux Pas z 1. LO w Olsztynie, która w 2015 roku 3. zajęła miejsce. Fot. archiwum szkoły

Mrągowskie Centrum Kultury i Turystyki zaprasza na 23. PRZEGLĄD TEATRÓW AMATORSKICH im. KASI KOWAL. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada o godz. 10. w sali CKiT. Wstęp wolny.


Celem przeglądu jest uczczenie pamięci Kasi Kowal – tragicznie zmarłej członkini mrągowskiego Teatru Mańja, stworzenie młodym aktorom i instruktorom teatralnym z województwa warmińsko – mazurskiego możliwości prezentacji, wymiany doświadczeń, a także czerpanie radości z „zabawy w teatr” i dzielenie się nią z innymi. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych miasta i województwa oraz zyskało honorowy patronat marszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

W tym roku gościć będziemy dziewięć grup teatralnych m.in. z Kętrzyna, Olsztyna, Lubawy, Węgorzewo, Gołdapi i Mrągowa – mówi Justyna Połomska z CKiT. – Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Agnieszka Reimus, Marta Szymborska oraz Maciej Mydlak. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne, natomiast zdobywca pierwszego miejsca dodatkowo uhonorowany zostanie statuetką PTAKK 2019.

Statuetka PTAKK 2019 autorstwa Maciej Marshall Art już czeka na najciekawszy spektakl

źródło: CKiT

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net