Kolejni „napromilowani” kierowcy ujęci

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety mimo wielu policyjnych apeli o rozwagę i odpowiedzialność są osoby, które ryzykują własne życie i innych.


O braku pobłażliwości dla takich zachowań przekonało się w środę (13.11) dwóch kierujących w powiecie mrągowskim. Jeden z nich miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie, drugi ponad dwa.

W południe w Nawiadach gm. Piecki patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę osobowego volkswagena. Już w rozmowie z nim policjanci zauważyli, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło ich przypuszczenia. 50-latek miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany po godzinie 18. na ulicy Wojska Polskiego w Mrągowie. Wcześniej jednak został ujęty przez świadka, który zauważył, jak podjechał pod jego posesję i wysiadł chwiejnym krokiem. Mężczyzna natychmiast odebrał mu kluczyki i zaalarmował o zdarzeniu policję. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca volkswagena miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jeszcze tego samego dnia kierowcy stracili prawo jazdy – wyjaśnia mł. asp. Dorota Kulig z mrągowskiej komendy. – Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi – dodaje rzeczniczka KPP w Mrągowie.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

źródło: KPP w Mrągowie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net