W mrągowskiej komendzie szkolili się na wypadek wojny

fot. archiwum policji

W niedzielę w Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie odbyły się ćwiczenia EGIDA-19. Ich celem było przygotowanie rezerwistów do wykonywania zadań służbowych w policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.


Szkolenie miało w założeniu praktyczne sprawdzenie przyjętych celów i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób cywilnych tzw. rezerw osobowych do jednostek organizacyjnych policji przewidzianych do militaryzacji, organizacji procesu szkolenia teoretycznego oraz płynności przepływu informacji pomiędzy komendami powiatowymi, miejskimi, rejonowymi a komendami wojewódzkimi i komendą stołeczną policji i dalej z Komendą Główną Policji.

W ramach ćwiczeń rezerwistów wcielono na jeden dzień w szeregi funkcjonariuszy policji. W ćwiczeniach, które odbyły się w mrągowskiej komendzie uczestniczyło 20 rezerwistów. Osoby te miały przydziały organizacyjno-mobilizacyjne nadane przez wojskowego komendanta uzupełnień do jednostek organizacyjnych policji przewidzianych do militaryzacji.

Poborowi uczestniczyli w serii wykładów z prezentacjami multimedialnymi, których celem było przekazanie im najważniejszych elementów wiedzy m. in. dot. bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań służbowych, funkcjonowania policji w systemie obronności RP, podstaw prawnych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowania interwencji. W trakcie zajęć odbył się m.in. pokaz musztry i ugrupowań bojowych policji zrealizowany przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

W czasie kilkunastogodzinnego szkolenia rezerwiści mieli też możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podstawami prawnymi, zasadami, przypadkami i sposobami posługiwania się bronią palną.

Po zakończeniu ćwiczeń poborowi otrzymali z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

źródło: KPP w Mrągowie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

fot. policja
fot. policja
fot. policja