Wychowankowie kętrzyńskiego ośrodka pokazali czym jest PATRIOTYZM

Uczniowie OSW w Kętrzynie świetnie wypadli w Łupkach. Fot. Monika Grudzińska

Z okazji przypadającego na 11 listopada narodowego święta organizatorzy imprez o charakterze patriotycznym dwoją się i troją, by pamięć o odzyskaniu przez Polskę niepodległości była jak największa. Nie brakuje apeli, koncertów i konkursów, które są związane z Narodowym Świętem Niepodległości.


Imprezą, która nawiązuje do naszego święta jest Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznych, który w poniedziałek (18.11) odbył się w Łupkach pod Piszem. Druga edycja poświęcona była 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W konkursie wystartowało 25. uczniów z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Kętrzynie, Łupkach i Ełku. Świetnie zaprezentowali się wychowankowie kętrzyńskiego SOSW, którzy zdominowali podium. W konkursie recytatorskim w kategorii klas I-IV zwyciężyła reprezentująca Kętrzyn Kinga Tokarska („Do powstańca”), 2. miejsce zajął Maksym Woronowicz („Dziś idę walczyć – mamo!”), a w kategorii klas V-VIII trzecia była Gabriela Rutkowska („Mazowsze”). W konkursie wokalnym w kategorii klas V-VIII drugie miejsce przypadło Szymonowi Jackiewiczowi („Dziewczyna z granatem w ręce”), a trzecie Weronice Sadlak („Róża i bez”). W kategorii szkół ponadpodstawowych 2. miejsce zajął Krzysztof Szatkowski („Niepodległa, niepokorna…”), a tuż za nim uplasowała się Natalia Surowiec („Biały krzyż”).

Od strony organizacyjnej konkurs przygotowały panie Justyna Nowosielska-Chmielewska i Mariola Mierkowska z SOSW w Łupkach. Patronat honorowy nad imprezą sprawowali poseł Jerzy Małecki oraz wojewoda Artur Chojecki.

emes

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net