Nieudana ucieczka przed policją. Uciekinier miał przy sobie narkotyki

W aucie i kieszeniach zatrzymanego policjanci zabezpieczyli 45 gramów amfetaminy. Fot. archiwum policji

Mężczyzna, który w miejscowości Tolko gm. Bartoszyce uciekał przed policjantami był pijany. Wjechał do rowu, dalej próbował uciekać pieszo. Na próżno. Okazało się, że miał kilka powodów do ucieczki.


Pracujący w Tolko policjanci z drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej audi. Po wydaniu polecenia do zatrzymania kierujący autem gwałtownie się zatrzymał kilkadziesiąt metrów od policjantów, a następnie zawrócił i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za autem, które na łuku drogi wpadło do rowu. Kierujący audi i jadący z nim pasażer wysiedli z auta i rozbiegli się w różnych kierunkach. Policjanci pobiegli za kierującym. Po zatrzymaniu go okazało się, że mężczyzna był pod działaniem alkoholu i zachowywał się agresywnie. Pobrano mu krew do badań na zwartość alkoholu lub narkotyków w organizmie.

Zatrzymany mężczyzna miał w kieszeni woreczek z białym proszkiem, a w jego aucie znaleziono kolejne woreczki z podobną substancją. Zabezpieczono łącznie ponad 45 gramów amfetaminy. Mieszkaniec gminy Bartoszyce trafił do policyjnej celi, po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty – niezatrzymania się do policyjnej kontroli i posiadania środków odurzających. 26–latek przyznał się i złożył wyjaśnienia. Od wyników badań jego krwi zależy, czy usłyszy kolejny zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod działaniem zabronionych substancji.

Funkcjonariusze ustalili także dane pasażera, który w najbliższym czasie zostanie przesłuchany.

źródło: KPP w Bartoszycach

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net