W czwartek woda w kranie może zmienić kolor!

Operacja ma na celu sprawdzenie szczelności całej sieci ciepłowniczej, która ma około 25 kilometrów. Zabarwiona woda może utrzymywać się w rurociągach nawet do dwóch miesięcy. Fot. Paweł Krasowski

Ten ważny komunikat skierowany jest do mieszkańców Mrągowa. W czwartek 28 listopada Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. rozpocznie test szczelności rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła. Woda grzewcza w miejskiej sieci ciepłowniczej zostanie zabarwiona specjalnym barwnikiem i będzie miała kolor fluorescencyjny, żółto-zielony.Metoda ta jest powszechnie stosowane przez przedsiębiorstwa ciepłownicze i ma wykryć ewentualne nieszczelności w całej sieci.

MEC w Mrągowie uprzedza, że zabarwiona woda może pojawić się w środowisku naturalnym lub przestrzeni publicznej. Ze względów technologicznych barwiona woda może znaleźć się również w instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania i ujęciach ciepłej wody użytkowej budynków w Mrągowie podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Prosimy administratorów nieruchomości i właścicieli węzłów cieplnych o wszelką informację dotyczącą miejsc, w których zostanie zauważona woda o jaskrawej, żółto-zielonej barwie. Liczymy również na pomoc mieszkańców Mrągowa w tym zakresie – mówi Przemysław Budzyński, Dyrektor Zarządu Miejskiej Energetyki Cieplnej w Mrągowie. – W przypadku zauważenia zabarwionej wody na ulicach, chodnikach, studzienkach, w rzekach i innych ciekach wodnych, prosimy o przekazywanie informacji pod numerem telefonu czynnego całodobowo: 89-741-50-81 lub w godz. 7:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku pod nr telefonu 89-741-69-36.

źródło: mragowo.pl

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net