Zabawka ze skrawka po raz trzynasty! Zgłoszenia tylko do 6 grudnia

Uczestnicy zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury uwielbiają prace ręczne. Teraz mają szansę się sprawdzić. Fot. archiwum MDK

Lalka i bajka to nieodłączni towarzysze dzieciństwa. Potrafią rozbudzić wyobraźnię i uczucia drzemiące w sercu małego odbiorcy. To daje też pretekst ekipie Młodzieżowego Domu Kultury do organizacji kolejnej edycji konkursu lalkarskiego „Zabawka ze skrawka”.


Lalkarstwo łączy w sobie plastykę i rękodzieło, a przy tym jest ściśle związane z literaturą, teatrem, muzyką i ruchem. Do stworzenia zabawki można wykorzystać rozmaite, nawet nietypowe, materiały. Ten szeroki wachlarz możliwości sprawia, że mali artyści mają szansę rozwijać własną wyobraźnię i dzięki kreatywnym działaniom przenosić się w świat magii, czarów, fantazji, baśni.

ZABAWKA ZE SKRAWKA
Konkurs ma zasięg powiatowy. Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych: 6-7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat i powyżej 13. Zabawki (lalka, kukiełka, pacynka, marionetka i inne) mogą być wykonane techniką dowolną z wybranych przez siebie materiałów. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę, która nie brała udziału w innych konkursach. Wielkość zabawki – minimalnie 20 cm (oprócz pacynki), a maksymalnie 1 metr.

Wszystkie prace muszą mieć starannie przymocowaną metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora, wiek, adres lub pieczątkę szkoły czy placówki, imię i nazwisko opiekuna, pod którego kierunkiem została wykonana zabawka. Razem z pracą konkursową należy dostarczyć wypełniony formularz zgody rodzica lub opiekuna na udział w konkursie. Ważne, by praca była wykonana samodzielnie.

Prace należy dostarczyć do 6 grudnia na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, 11-700 Mrągowo, SP nr 4 oś. Mazurskie 12, z dopiskiem „Zabawka ze skrawka”.

SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN