To porozumienie ma być krokiem w kierunku współpracy gospodarczej

Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski (z lewej) podpisuje porozumienie z burmistrzem Kętrzyna. Fot. archiwum UMK

Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka podpisał porozumienie z burmistrzem Sanoka Tomaszem Matuszewskim. To ma być krok w kierunku “szerokiej współpracy gospodarczej”.Celem porozumienia jest wsparcie działań ujętych w projekcie Programu “Rozwój Lokalny” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, w którym obydwa miasta aplikują o środki.

Sanok to dobrze rozwinięte miasto na południu Polski, więc to pod wieloma względami dobry partner dla naszego miasta. A musimy szukać partnerów by móc się rozwijać – mówi Burmistrz Kętrzyna, Ryszard Niedziółka. – Chodzi także o projekty transgraniczne i związane z rozwojem gospodarczym naszych firm. Zarówno w Sanoku, jak i w Kętrzynie jest duże zainteresowanie nowymi kontraktami z naszymi podmiotami. To da nowe miejsca pracy i nowe wpływy do budżetu.

Jak zapowiada burmistrz Niedziółka kolejne spotkania i ustalenia prowadzone będą w grudniu, ale na namacalne efekty tych rozmów przyjdzie jeszcze poczekać.

źródło: Miasto Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net