Pierwsze oznaki zimy, pierwsze interwencje

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Niska temperatura panująca na zewnątrz zagraża życiu i zdrowiu osób bezdomnych potrzebujących pomocy, ale także samotnych, nieporadnych życiowo czy będących pod wpływem alkoholu.


Do oficera dyżurnego kętrzyńskiej policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował o tym, że na schodach klatki schodowej ktoś śpi. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali tam leżącego mężczyznę, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 23-latka wykazało blisko cztery promile (!) alkoholu w organizmie.

Druga interwencja dotyczyła bezdomnego. Mężczyzna przemarznięty siedział na klatce schodowej jednego z bloków. Mówił, że nie ma gdzie nocować i prosił o pomoc. Okazało się, że i on był pijany. Z uwagi na okoliczności w jakich znajdowali się mężczyźni, zagrażające ich zdrowiu i życiu, a także z powodu niskiej temperatury, noc spędzili w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu funkcjonariusze przetransportowali 37-latka do schroniska, gdzie miał otrzymać pomoc, a 23-latka za jego zgodą do ośrodka wsparcia.

Pamiętajmy!
Niska temperatura panująca na zewnątrz zagraża życiu i zdrowiu osób bezdomnych potrzebujących pomocy, ale także samotnych, nieporadnych życiowo czy będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni! Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

źródło: KPP w Kętrzynie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net