Bartoszyce. Pieszy potrącony na pasach. Trafił do szpitala

Wypadek na ul. Bema w Bartoszycach (Fot. KPP Bartoszyce)

Przy przejściach dla pieszych, kierujący powinni zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że pieszy w zderzeniu z autem zawsze jest na straconej pozycji. 42 – letni mężczyzna, którego potrącił 30 – latek jadący oplem vivaro, trafił do szpitala. Kierujący oplem był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.


W sobotę, (7.12.br.), przed 7:00 w Bartoszycach na ul. Bema bezpośrednio przy rondzie Królewieckim potrącono 42 – latka, który przechodził przez przejście dla pieszych. Mężczyznę potrącił 30 – latek  kierujący oplem vivaro.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, wynika że prawdopodobnie to kierujący oplem nie zauważył pieszego będącego na przejściu. Uderzył w mężczyznę lewą, przednią stroną auta. Pokrzywdzony 42 – latek z Bartoszyc został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie okazało się, że doznał licznych obrażeń ciała. 30 – latek kierujący oplem był trzeźwy. Z uwagi na duże prawdopodobieństwo, że jest winny temu zdarzeniu policjanci zdecydowali o zatrzymaniu jego prawa jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego, kodeks karny przewiduję karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net