Ogólnopolski dziennikarz pisze reportaż o Bartoszycach. Szuka pomocy

Marek Szymaniak dziennikarz, reporter autor książki „Urobieni. Reportaże o pracy”

Otrzymaliśmy prośbę od Marka Szymaniaka, dziennikarza, reportera, autora książki „Urobieni. Reportaże o pracy”. Ma zamiar napisać reportaż o Bartoszycach do ogólnopolskiej gazety. Szuka bartoszyczan, którzy chcą mu w tym pomóc.


Oto treść listu:

Szanowni Państwo,

Będę wdzięczny za przekazanie mojego prośby mieszkańcom Państwa miasta: „Jestem dziennikarzem i przygotowuję reportaż na temat życia w Bartoszycach kontekście raportu mówiącego o miastach zagrożonych zapaścią. Bartoszyce zajmuje wysoką lokatę na liście tych miejscowości, a ja chciałbym za pomocą historii i doświadczeń (zarówno dobrych, jak i złych) jego mieszkańców opisać, jak żyje się w mieście, które według prognoz ma czekać kataklizm.

Chcę opisać nie tylko to, co być może trzeba naprawić, czyli np. duży problem z dostępnością mieszkań, stosunku ich cen do zarobków itd., ale pokazać też dobre strony Państwa miejscowości. Dać głos tym, którzy na co dzień żyją w tym mieście, którzy być może do niego wrócili, aby pracować, czy otworzyć własny biznes, aby walczyć i uratować swoją małą ojczyznę. Pokazać skąd biorą siłę i czy odnoszą sukcesy.

Wszystkich, którzy zechcieliby opowiedzieć mi o swoim życiu w Bartoszycach – jeśli trzeba to anonimowo – proszę o kontakt pod adresem e-mail: repokontakt@gmail.com

Pozdrawiam

Marek Szymaniak
dziennikarz, reporter autor książki „Urobieni. Reportaże o pracy”