Team Cresovia pozostaje na pierwszym miejscu tabeli III ligi siatkówki

Team Cresovia

Masuria Volley Giżycko – Team Cresovia Górowo Iławeckie 2:3 (18:25, 25:23, 25:17, 21:25, 11:15). W ósmej kolejce III ligi piłki siatkowej na górowskich siatkarzy czekał przeciwnik podrażniony niespodziewaną porażką w poprzednim meczu z Energoutilem Ełk i spadkiem z pierwszego na trzecie miejsce w tabeli.

Mecz ten też miał wiele smaczków personalnych ze względu na to, iż przed sezonem giżycki klub pozyskał aż 4-ech zawodników właśnie z Cresovii.

Mecz rozpoczął się walką punkt za punkt. Do stanu po 13 żadnej z drużyn nie udało się uzyskać dwupunktowej przewagi. Sytuację odmienił najmniej przewidywalny element w siatkówce czyli blok, którym to zawodnicy Cresovii zaczęli seryjnie powstrzymywać ataki gospodarzy. Drugi set do stanu 18:15 również należał do „Cresoviaków”. W tym momencie przy zagrywce Patryka Kulpaki coś się zacięło i to siatkarze z Giżycka mogli cieszyć się wygraną w tej partii. Trzeci set od początku należał do giżycczan. Po stronie górowskich siatkarzy pojawił osie sporo błędów i nerwowości.

Czwarty set miał bardzo podobny przebieg jak partia pierwsza. Nerwy udało się jednak opanować szybciej zawodnikom Cresovii i to oni przejęli inicjatywę pod koniec czwartej partii. Podbudowani wygraną w czwartym secie do tie- break’a przystąpili pełni pozytywnej energii. Piątego seta rozegrali koncertowo i dzięki temu mogli wykonać spontaniczny taniec radości gdyż wygrana z tak mocnym przeciwnikiem a przede wszystkim świadomość, że udało się wydostać mentalnie i sportowo ze sporego dołka cieszy podwójnie. Dzięki temu zwycięstwu Team Cresovia pozostaje na pierwszym miejscu tabeli III ligi siatkówki. Do zakończenia pierwszej rundy pozostaje im zaległy mecz z KPSem Gietrzwałd, który na ponowną prośbę przeciwnika przełożony został na przyszły rok.

Team Cresovia wystąpił w składzie: M. Grzywiński, M. Kawiecki, B. Zaborowski, K. Rawski, Ł. Mokrski, P. Borkowski, J. Karpiński (liebro) oraz K. Ciesiulewicz, J. Tatol, M. Kaszubat.