Górowo Iławeckie. Tędy pociąg już nie pojedzie

Obecnie w związku z budową nowej drogi dla transportu samochodowego burzony jest most kolejowy zbudowany tuż za górowskim dworcem (Fot. gorowo.pl)

Linię kolejową łączącą Górowo Iławeckie – Jarzeń otwarto 15 sierpnia 1898 roku. Pierwszy pociąg na stację kolejową w Górowie Iławeckim nadjechał od strony Jarzenia. Była to linia kolejowa nr 224 o długości 81,1 km, łącząca Czerwonkę z Korniewem (niem. Zinten – dzisiaj: w obwodzie kaliningradzkim). Do Lidzbarka Warmińskiego linię kolejową otwarto 1 października 1899 r.1 stycznia 1991 r. został zamknięty ruch pasażerski Lidzbark Warmiński – Sągnity, natomiast z dniem 1 maja 1999 r. nastąpiło zamknięcie ruchu towarowego Lidzbark Warmiński – Górowo Iławeckie.

Dworce kolejowe na opisywanej trasie z biegiem lat zaczęły ulegać i nadal ulegają stopniowej degradacji (http://gorowoilaweckie.wm.pl/203712,Linia-kolejowa-nr-224-Podroz-sentymentalna.html).

Obecnie w związku z budową nowej drogi dla transportu samochodowego burzony jest most kolejowy zbudowany tuż za górowskim dworcem w kierunku na Lidzbark Warmiński i dalej na Czerwonkę.

Źródło: https://gorowo.pl/

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net