Mieszkanka gminy Kętrzyn dała się nabrać „na paczkomat”. Straciła ponad 6 tysiecy

fot. pixabay.com

W dobie Internetu oszuści co chwilę znajdują nowe metody wyłudzania pieniędzy i zdobywają sposoby by poznać hasła do naszych kont bankowych czy zmanipulować nas tak, byśmy sami przelali im pieniądze.


Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Od pewnego czasu stosują nową metodę wyłudzania pieniędzy na tzw. przesyłkę lub paczkę.

Policjanci z Kętrzyna otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na „Paczka24”. Ofiarą tego oszustwa padła mieszkanka gminy Kętrzyn. Oszust wysłał wiadomość podszywając się pod sieć paczkomatów, informując o tym, że zamówiona przez kobietę wysyłka wymaga dopłaty na koncie. W ten sposób oszustowi wykorzystującemu przedświąteczny czas zakupów udało się wyłudzić 6400 złotych.

Jak się chronić przed taką utrat a pieniędzy?
Przede wszystkim nie klikajmy w linki w wiadomościach czy mailach. A jeśli nam się to zdarzy, dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów – bardzo często pełne są literówek czy błędów – a także SMS-y z banku. Poświęcenie kilku sekund na sprawdzenie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed stratą pieniędzy.

źródło: policja/Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net