Pijany obcokrajowiec jechał zwiedzać Wilczy Szaniec. Na rowerze!

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Każdy nietrzeźwy na drodze, nie ważne czy pieszy, kierowca auta, jednośladu czy furmanki, jest tak samo niebezpieczny. Nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich pozostałych użytkowników tej samej drogi.W poniedziałek (09.12) kwadrans przed godz. 13. dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na trasie Kętrzyn–Bartoszyce (droga W592) jedzie „zygzakiem” rowerzysta. Na wskazaną trasę natychmiast pojechali policjanci.

– Kierujący jednośladem został zatrzymany do kontroli pomiędzy miejscowościami Łankiejmy–Łabędnik – informuje Anna Baluta, rzecznik kętrzyńskiej policji. – W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przy okazji okazało się też, że kierujący jednośladem jest obcokrajowcem, który przyjechał z wycieczką rowerową zwiedzić Mazury. W planie wycieczki było zwiedzanie „Wilczego Szańca”, lecz zainteresowania mężczyzny były całkiem inne. Postanowił odłączyć się od grupy, aby napić się alkoholu. Za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu został ukarany mandatem karnym.

źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net