Reszel. Nowy radiowóz pod choinkę

fot. archiwum policji

Reszelscy policjanci otrzymali już świąteczny „prezent” w postaci nowego radiowozu. Kia Sportage zasili nie tylko służbę dzielnicowych, ale również służbę patrolową reszelskiego komisariatu. Zakup samochodu służbowego był możliwy dzięki funduszom pochodzącym z lokalnych samorządów oraz budżetu policji.


W Komisariacie Policji w Reszlu odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu. Oznakowana Kia Sportage będzie służyła dzielnicowym oraz zespołowi patrolowo-interwencyjnemu reszelskiego komisariatu. W spotkaniu uczestniczyli komendant powiatowy policji w Kętrzynie insp. Dariusz Ślęzak, komendant komisariatu policji w Reszlu asp. szt. Stanisław Szczepaniak, burmistrz Reszla Marek Janiszewski, przewodnicząca Rady Miasta Beata Subocz, radni Miasta Reszel, a także ksiądz Krzysztof Bumbul, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu, który poświęcił samochód. W uroczystości uczestniczyli również pracownicy cywilni oraz policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu.

Oznakowana Kia Sportage została sfinansowana ze środków samorządów lokalnych, natomiast pozostałe środki pochodziły z budżetu Komendy Głównej Policji. Komendant Komisariatu Policji w Reszlu asp. szt. Stanisław Szczepaniak podziękował przybyłym gościom za okazaną pomoc i wsparcie. Podkreślił, że ta inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z Policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Zakupiony samochód wspierać będzie codzienną służbę podczas patrolowania terenu miasta i gminy Reszel i dbania o bezpieczeństwo mieszkańców.

źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net