Napastnicy w rękach policji. Areszt za pobicie 47-latka

Zdjęcie ilustracyjne. Fot., archiwum policji

Policjanci z Kętrzyna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 47-latka. Zatrzymani usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa, za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. 29-latek i 24-latek zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.


Do zdarzenia doszło 18 grudnia br. w godzinach wieczornych w jednym z hosteli na terenie Kętrzyna. – W wynajętym pokoju spotkało się trzech mężczyzn, gdzie doszło do sprzeczki pomiędzy nimi. Podczas wymiany zdań, 29-latek wraz z 24-latkiem zaczęli uderzać pięściami i kopać nogami po całym ciele 47-letniego mieszkańca gminy Kętrzyn. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala – informuje rzecznik KPP w Kętrzynie.


Policję poinformowała załoga szpitala w Mrągowie, do którego został dowieziony mężczyzna z obrażeniami ciała spowodowanymi pobiciem. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców. Kryminalni od razu przystąpili do wyjaśnienia okoliczności całego zdarzenia, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków oraz samych podejrzanych.

W niedzielę (22.12) Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował wobec 29-latka oraz 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy, na czas prowadzonego postępowania i wyjaśnienia wszystkich szczegółów okoliczności całego zdarzenia – dodaje rzecznik kętrzyńskiej policji.

Teraz policjanci wykonują dalsze czynności w tej sprawie. Jeżeli następstwem pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

źródło: KPP Kętrzyn